Визначення результату партії
Нічия досягається, коли жоден з суперників не може виграти або:
1) суперники погоджуються на нічию за взаємною згодою сторін, але не раніше ніж зроблено 40 ходів;
- у змаганнях з швидкої та блискавичної гри, коли гравці не ведуть запис партії, правило 40 ходів не діє. Гравці можуть домовитися щодо нічиєї за взаємною згодою лише за умови, що на дошці в кожного гравця залишилось 10 або менше шашок;
2) у відповідності до Правил щодо нічийного закінчення партії (наведено нижче).
Різноманітні види нічиєї
- Партія закінчується внічию, якщо одна і та сама позиція повторюється втретє, і черга ходу кожний раз була за однією і тією ж стороною.
- Партія закінчується внічию, якщо протягом 25 послідовних ходів кожного гравця ходили тільки дамки без жодного ходу простою шашкою і без жодного взяття.
- Якщо гравець має три дамки, або дві дамки та просту шашку, або одну дамку та дві простих, проти однієї дамки суперника, обидва гравці можуть грати ще максимум 16 ходів. Якщо протягом цих 16 ходів виконано взяття дамки суперника, правило максимум 16 ходів є виконаним. Якщо після 16 ходів взяття дамки суперника не зроблено, партія закінчується внічию за винятком ситуації: останнім 16-им ходом позиція на дошці змінюється на позицію, яка є програшною для суперника, суперник не може зробити хід, тому що всі його шашки заблоковані або тому що у нього більше немає шашок; у цьому випадку це має перевагу, і партія буде оголошена програною для суперника.
- Партія закінчується внічию якщо гравець, який має дві дамки або одну дамку та одну шашку, або одну дамку, проти однієї дамки суперника, своїм п’ятим ходом не зміг досягти виграшу.
Джерело: Правила спортивних змагань у шашки