Один з найкращих результатів у класичній програмі молодіжного чемпіонату України продемонстрували спортсмени Дніпровщини. 7 золотих медалей, 12 нагород та золотий командний кубок. Про це написав один з ресурсів Кам'янського...
«28 березня завершилися змагання з класичної гри, які є найважливішими з трьох етапів чемпіонату країни. Спортсменам Дніпропетровщини у 10-ти турнірах вдалося вибороти 7 золотих (!) медалей. Всього ж до скарбнички регіону наші юні шашкісти поклали 12 нагород і золотий командний кубок.
Найбільше відзначилися спортсмени ДЮСШ №2, яких тренує Дмитро Савінський. На рахунку його вихованців одразу 4-ри «золота». У своїх вікових групах чемпіонськими титулами відзначилися Добриня Савінський (категорія B19), Аріна Федорченко (G19), Зоряна Савінська (G13) та Волємір Савінський (B10). За словами зіркового тренера, Аріна та Зоряна є незмінними переможцями своїх вікових груп молодіжних чемпіонатів України, в яких вони брали участь в період з 2023 по 2025 роки. Була можливість вибороти ще одну медаль у категорії B26. Проте долю бронзових нагород, на які претендував майстер спорту Ілля Демченко, визначили додаткові показники: він – четвертий.
Тим не менш, категорію B26 Кам’янське все ж таки виграло. Тут вдала та сильна гра майстра спорту Олександра Шнейдера допомогла йому випередити дуже сильних опонентів. Наприклад, фінішувавший за ним майстер спорту Матвєй Колєсніков з Миколаєва є чинним чемпіоном України з шашок-64 серед дорослих чоловіків. Грали в чемпіонаті й інші кам’янчани, які тренуються під орудою Заслуженого тренера України Ігоря Губарєва (ДЮСШ №2). Ще троє з них вибороли медалі.
Перший свій чемпіонський титул завоював 7-річний Денис Ісенко. Його останній тур, в якому достатньо було не програти, виявився дуже напруженим, в першу чергу психологічно. Підсумковий результат конкретного протистояння двох противників в шашках-64 складається за сумою двох ігор – «білим» та «чорним» кольором. Це називається мікроматч. Першу партію один із суперників може виграти, проте у другій його візаві має шанс відігратися. У підсумку в такій ситуації вважається, що результатом мікроматчу є нічия. Так ось першу партію вирішального для нього фінішного мікроматчу наш Дениска програв. Проте бійцівські якості проявляються саме в такий напружений момент, коли в наступній партії треба тільки вигравати. І він виграв, звівши підсумок мікроматчу до підсумкової нічиєї, яка і забезпечила золоту нагороду.
Ще дві бронзові медалі вибороли Володимир Жукоцький (B19) та Тимофій Кобзев (B16). Ці нагороди виборювалися з неймовірними зусиллями та везінням. Володимир зміг стати третім завдяки четвертому додатковому критерію, який був на його користь. Тимофію ж доля посміхнулася завдяки його перемозі в останньому турі та осічці конкурентів, що поступилися.
ЧУм-2025 з шашок-64 без перебільшення можна вважати одним з найвдаліших чемпіонатів для шашкістів, яких тренує Ольга Губарєва (ДЮСШ №1). Гросмейстерка та діюча спортсменка встигає не тільки за дошкою демонструвати свої високоякісні навички, що не раз допомагали виборювати чемпіонські титули у дорослому спорті, але й готувати молодь, яка великими кроками набирає оберти. Дуже впевнено свій ігровий відрізок у 7-м турів провела 10-річна Анна Савченко (ФСТ «Колос») з Петріківського р-ну. Вона зуміла не просто вибороти золоту медаль в категорії G10, а й відірватися від найближчої суперниці на 3 очка! Не без долі везіння отримала свою нагороду Вікторія Сімащенко з Кам'янського ДЮСШ №1, яка в турнірі G13 протягом 9-турової дистанції сиділа «на колесі» у більш титулованих конкуренток в боротьбі за третє місце. Проте саме в таких моментах і проявляється характер спортсменки, коли треба терпіти та будь-що йти до мети. І Вікторія дотерпіла, перемігши в своєму останньому поєдинку. Матч, який приніс жадану «бронзу».
Дві нагороди Кам’янському принесли ще двоє спортсменів, які представляли тренерку Альону Губарєву та ДЮСШ №3. І Олег Підгорний-Піцик, і Єва Бабій дуже сильно відіграли свої турніри B16 та G19 відповідно. Про це говорять не стільки набрані очки та завойовані місця, скільки рейтингові бали, які гравці отримали за свій виступ. Вважається непоганим, коли шашкіст отримує в плюс до 10 пунктів рейтингу, а тут одразу «+22» для Олега та «+16» для Єви. До речі, ці двоє йдуть карколомними кроками на зустріч чергового розряду «кандидат у майстри спорту», набираючи щотурніру багато рейтингових очок. Що ж до звітного ЧУм, то у Підгорного-Піцика – «срібло», а у Бабій – «бронза»!
Стосовно командного виступу – тренери з Кам’янського привезли в Івано-Франківськ найбільшу кількість спортсменів від одного регіону – 20. Але не лише кількість стала запорукою беззаперечного тріумфу команди Дніпропетровської області. Якості додали, в першу чергу, високі зайняті місця нашої молоді в усіх турнірах. Саме ці пункти внесли левову частину очок, що призвело до першого місця в командному заліку.
Проте сьогодні, 29 березня, імена чемпіонів з нашого міста можуть змінитися, тому що конкуренція між шашкістами-кам’янчанами досить велика. Це, безумовно, дозволяє їм прогресувати. Зараз в Івано-Франківську триває одноденна швидка програма молодіжного чемпіонату України. Одним з членів головної суддівської комісії є представниця нашої області – суддя та гросмейстерка Віра Попруга. Вже ввечері будуть підбито підсумки «рапіду». Завтра ж, 30 березня, чемпіонат завершується. Більше 150 спортсменів з 13-ти регіонів країни розіграють останні комплекти нагород. Цього разу у бліці.»
Текст: Віталій Попруга
Фото: Тетяна Ісенко