Традиційні міжнародні змагання, що ось вже не вперше відбуваються у період новорічних свят, тривали протягом двох уік-ендів, з 6 по 14 січня 2024 року. Проводився турнір, у якому взяли участь 32 рейтингових спортсмена з України та Польщі, на он-лайн платформі lidraughts.org.
Кожен матч складався з 4-х зустрічей, контроль часу в яких складав 3 хвилини на партію із додаванням 3 секунд за зроблений хід. За схемою турніру шашкіст міг припинити свою ходу лише після двох матчевих поразок, маючи змогу боротися за перемогу до кінцевої стадії змагань. Ще однією цікавинкою від організаторів, одним з яких був майстер спорту України Іван Антоненко, – введення коригуючої фори за кожних 60 «зайвих» пунктів міжнародного рейтингу FMJD. Тобто менш сильний за рейтингом спортсмен отримував 1 очко за кожні 60 пунктів різниці. Зроблено це було для вирівнювання умов протистояння, тобто більш сильний гравець мав дуже переконливо вигравати у менш сильного.
Найскладніше в таких умовах було грати чемпіону світу з шашок-100 минулого року Артему Іванову з Івано-Франківська. Різниця між його рейтингом із майже кожним суперником інколи сягала за 450 очок. Тобто у 4-х матчах з 6-ти, які зіграв Іванов, він мав перемагати з негативною для нього форою 0:7. Ще в одному поєдинку фора сягала 6-ти очок. І лише єдиного разу йому дістався майже рівний за рейтингом опонент. Тим не менш, ситуація для відомого майстра шашкової гри складалася по турніру дуже вдало. Фавориту, яким його небезпідставно вважали багато спеціалістів, зухвалою ходою вдалося дібратися до півфіналу. Проте там на нього очікувала амбітна українська молодь. Першу свою поразку у матчі А.Іванов зазнав у протистоянні з вінницьким спортсменом Павлом Жолобом. Не зміг він переграти і Альону Носарєву із Запоріжжя. Грали вони двічі – спочатку у 3-му раунді, потім за вихід у фінал. У першій їхній зустрічі Альоні не допомогла навіть фора у 7 очок. Результат другого їхнього протистояння при тій же форі був менш вдалим тепер вже для Артема. Все вирішила третя партія, що завершилася внічию. Іванов фінішував на третьому місці.
Мало хто зі спеціалістів до початку довготривалих шашкових он-лайн перегонів ставив на цих двох спортсменів. Явними претендентами на загальну перемогу окрім Артема Іванова також виглядали й інші українці – призерки минулорічних чемпіонату світу Олена Коротка (м.Кам’янське) та чемпіонату Європи Віра Попруга (м.Дніпро), чемпіони молодіжного чемпіонату світу Андрій Блоха (м.Кам’янське) та Матвєй Колєсніков (м.Миколаїв). Не раз великими та гучними перемогами свої досягнення вимірювали і дуже відомі польські спортсмени – Sebastian Wieczorek, Karol Cichocki, Marta Bańkowska, Dominik Rubaj та інші. Проте фінальну пару склали інші.
Першим фіналістом став кандидат у майстри спорту Павло Жолоб (м.Вінниця), який у амбітній компанії учасників не зазнав жодної поразки. З одним негативним результатом до головного матчу турніру дібралася майстер спорту Альона Носарєва (м.Запоріжжя). Рівність сили претендентів доводив майже однаковий їхній рейтинг, проте завдяки «чистому» проходу у фінал, тобто без поразок, перевагу у одне очко (фора) мав Жолоб.
Підсумковий результат по суті було визначено в першій партії протистояння. Її виграв Павло. Далі були зіграні дві нічиї, які і зафіксували загальну перемогу вінничанина. Останню партію матчу грати вже було необов’язково, проте її все ж зіграли. Перемогу в ній виборола Альона, посівши друге місце. Проте загальний успіх святкував її опонент, що і зафіксував головний суддя змагань – арбітр FMJD, суддя національної категорії Віталій Попруга з міста Кам’янське (Дніпропетровська область).
Вітаємо всіх учасників з новорічними святами. Хочемо побажати всім вам здоров’я та миру! Приємно, що Польща та Україна разом не тільки на політичній, економічній та військовій ниві. Завдяки таким міжнародним турнірам налагоджуються тісні й міжнародні дружні стосунки і на спортивній ниві. Тому впевнені, що подібні змагання на «чорно-білих он-лайн полях» продовжаться і в подальшому. Можливо в більш розширеному колі країн-учасниць. А сьогодні – до зустрічі! До нових ВЕЛИКИХ ПЕРЕМОГ!
P.S.
Кожний, хто пропустив цікаві шашкові перегони, може їх подивитися або передивитися на YouTube-каналі «Перемога» (лінки на трансляції додаються) || UA+PL New Year friendly tournament: Day 1 | Day 2 | Day 3